Barcode: 7622210427045
Cherry-Lyptus
by Halls
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
with artificial flavors
Categories
Available in
bolivia, chile, colombia, costa rica, dominican republic, el salvador, guatemala, honduras, mexico, panama, peru, venezuela
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 97.0 g |
| of which sugars | 64.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Azúcar, glucosa, aromatizantes artificiales y naturales (mentol, cereza, eucalipto), acidulante (ácido cítrico), regulador de la acidez (citrato de sodio), colorantes artificiales (rojo 40, azul 2).
Additives
e129
e330
e331
Related Products in Snacks
Chocolate espresso
E NOVA 4
Molasses spice
E NOVA 4
PRO BAR MEAL ON-THE-GO OATMEAL CHOCOLATE CHIP
PRO BAR
D NOVA 4
Lemon sugar cookies
E NOVA 4
Banana nut bread bars
D NOVA 4
Protein bar
E NOVA 4
Protein bar
E NOVA 4
Cookies
E NOVA 4
Brooke's Naturals, White Cake Mix
Brooke's Naturals Inc.
NOVA 4
Lemon sugar
E NOVA 4
Meal bar
D NOVA 4
Chocolate cayenne
E NOVA 4