Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 447.0 kcal |
| Fat | 21.1 g |
| of which saturated | 13.2 g |
| Carbohydrates | 57.9 g |
| of which sugars | 34.2 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour (unbleached hard wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), butter (cream, natural flavor), pure cane sugar, glazed lemon peel (lemon peel, invert syrup, acidity regulator, citric acid, vegetable extract aroma), pearl, sugar (non-gmo beet sugar), egg, cane syrup, lemon juice, lemon extract (alcohol, water, lemon oil, tincture of lemon peel), lemon zest, baking powder (non-gmo, aluminum free monocalcium phosphate, sodium bicarbonate, corn starch (made from non-gmo corn)), salt, pure vanilla extract (organic vanilla bean extractives, organic ethyl alcohol, water).
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Ringo cacao famiglia pav 330 gr
Pavesi
Mochi Assorted Japanese Style Glutinous Rice Cake Assorted Flavored
Regent
Ring Mix
Auchan
Wagon Wheels
Biscuits
Biscuits normands aux pommes à la crème d'Isigny
AUCHAN MMM, Auchan, Terroir
Moulage Lapin Kinder Surprise 75g
Ferrero, Kinder
Mon goûter carré goût vanille
Auchan, Rik & Rok, Rik rok
Chocolate Chip Granola Bites
Simply Nature
Barre Chocolatée Kinder Country Céréales chocolat x18 - 423g
Ferrero, Kinder
Protein fiber protein choc malt
nōshu
Génoise chocolat noir orange
Auchan
Mon goûter carré goût fraise
Auchan, Rik & Rok