Barcode: 0043000953532
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 379.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 96.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugar, fructose, citric acid, contains less than 2% of ascorbic acid (vitamin c), artificial flavor, calcium phosphate, artificial color, red 40, bht (preserves freshness),
Additives
e129
e321
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Magen- und Darm Tee
Bad Heilbrunner
NOVA 1
Mate Tee, Guarana
Bad Heilbrunner
B NOVA 4
Tee Kurkuma + Holunder
Bad Heilbrunner
NOVA 4
Mate grüner Tee
Bad Heilbrunner
B NOVA 1
Cool Tea
Bad heilbrunner
NOVA 4
Kopf-Entspannungs Tee
Bad Heilbrunner
B NOVA 1
Kräutertee Salbei Honig
Bad Heilbrunner
NOVA 4
Rosébock
Höpfner
NOVA 3
Hals- Und Rachentee
Bad Heilbrunner
B
Schlaf- Und Nerven Tee
Bad Heilbrunner
hoepfner Pilsner
hoepfner
NOVA 3
Atemfrei Tee
Bad Heilbrunner
NOVA 4