Barcode: 0856920005294
Cherry N' Lemonade
by goodpop
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no gmos
no added sugar
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 14.9 g |
| of which sugars | 11.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, white grape juice concentrate, lemon juice, apple juice concentrate, cherry juice concentrate, organic guar gum, natural flavors, citric acid, natural colors from fruit and vegetables, spirulina extract for color
Additives
e330
e412
Related Products in Desserts
la granita siciliana con succo di arancia rossa di sicilia IGP
dolfin
C NOVA 4
Fruit flash golosinas para congelar surtidos con zumo de frutas
Dolfin
C NOVA 4
Sensofreddo il sorbetto al limone di Sicilia
Dolfin
C NOVA 4
Hipro Pudding
Danone
A NOVA 4
Gelatina di vino Sassella Valtellina Superiore DOCG
Il Saraceno, Sala cereali
C NOVA 4
Stracciatella
Mantua Surgelati
D NOVA 4
Ice bar sorbet
Dolfin
C NOVA 4
Ravioli dolci con cioccolato
Giovanni Rana,Rana
D NOVA 4
Polaretti fruit
Dolfin
C NOVA 4
Biscotto al gusto fiordilatte
Centrale del latte Cesena,Cesena
D NOVA 4
Fiordilatte
Mantua Surgelati
D NOVA 4
Sensofreddo
Dolfin
C