Barcode: 0021908509242
Cherry Pie Bars
by Larabar
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 16.7 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 58.3 g |
| of which sugars | 41.7 g |
| Fiber | 8.3 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dates, almonds, unsweetened cherries.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tricolor Four Cheese Tortellini
Corabella
D NOVA 4
Spanish seasoning
C NOVA 4
Sunflower extra virgin olive oil
C NOVA 2
Tomato Sauce
Founders & Farmers
B NOVA 3
Soft Tamarind
Quality
E NOVA 3
Hot Dog Buns
Founders & Farmers
C NOVA 4
Hamburger Buns
Founders & Farmers
C NOVA 4
Yellow Medium Bulgur
Quality Premium
A NOVA 1
Diced Tomatoes
Founders & Farmers
A NOVA 3
Italian Tomato Sauce
Founders & Farmers
C NOVA 4
Corabella organic chickpea fusilli pasta
A NOVA 1
organic green pea penne pasta
A NOVA 1