Barcode: 8480017334107
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 547.0 kcal |
| Fat | 35.4 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 48.4 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Pommes de terre (63%), huile de tournesol à haute teneur en acide oléique (35%), sel.
Recipes with Similar Ingredients
Oven-Roasted Vegetables
6 ingredients
Marinara Sauce "Gravy"
9 ingredients
Tostadas De Jamón Ibérico
6 ingredients
Caramelized Onion Dip Served With Pita Chips
12 ingredients
Faux-Tatoes (Mashed Cauliflower)
9 ingredients
Beef Tenderloin Salad
20 ingredients
Pimentón Zucchini
4 ingredients
Summer Shrimp Rolls
10 ingredients
Pasta Carbonara
6 ingredients
Linguine and Clams
6 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fijngesneden ijsbergsla gewassen
Jumbo
A NOVA 1
Hollandse roerbakmix
Jumbo
A NOVA 1
Bami en nasi groenten
Jumbo
NOVA 1
Mix voor Appeltaart
Jumbo
D NOVA 4
Roerbakmix
Jumbo
A NOVA 3
Gesneden champignons
Jumbo
A NOVA 1
Toast met sesam
Jumbo
E NOVA 4
Italiaanse roerbakmix
Jumbo
A NOVA 1
Pindakaas 100% puur naturel
Jumbo
A NOVA 1
Nasi pakket
Jumbo
B NOVA 1
Bami & nasi groente
Jumbo
A NOVA 1
aardbeienjam
Jumbo
D