Barcode: 5017764112059
Chips Honey Barbecue
by Kettle
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
belgium, france, germany, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 526.0 kcal |
| Fat | 30.8 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 55.3 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pommes de terre sélectionnées, huile de tournesol, assaisonnement goût barbecue au miel (sucre, miel cristallisé en poudre, tomate séchée, sel marin, extrait de levure séchée, poivron rouge séché, farine de riz, ail séché, oignon séché, vinaigre de malt d'_orge_ en poudre, paprika moulu, mélange d'aromates (chili séché, cumin séché, sel, origan en poudre, ail déshydraté), jus de citron séché, sel fumé, poivre noir).
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% lemon juice
B NOVA 3
Marble Rye
C NOVA 4
Onion rye bread
C NOVA 3
edamame & sugarsnap vegetable medley
Sainsbury's taste the difference
A NOVA 3
Pumpernickel rye
C NOVA 4
New york cracked wheat bread
C NOVA 4
Sweet Potato Fries
Sainsbury's
C NOVA 4
Rye Bread
C NOVA 4
Hot dog buns
Russo's Bakery
NOVA 4
Olives dénoyautées confites 100% naturelle
Tramier
D NOVA 3
Quartered & Marinated Artichoke Hearts
California Girl
A NOVA 3
Bagel josef's cinnamon raisin bagel, with sprouted wheat
Trader Joe's
C NOVA 4