Barcode: 3580283215799
Chips Paille
by Agidra
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 530.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Pomme de terre 65%, huile de tournesol, sel. Traces possibles de gluten et de crustacés.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
111 Filini
Maltagliati
A NOVA 1
Pasta
Maltagliati
A NOVA 1
Pâte de semoule de blé dur
Maltagliati
A NOVA 1
231 Scarpette
Maltagliati
A NOVA 1
174 Palle di piombe
Maltagliati
A NOVA 1
Maltagliati Spaghetti No. 3
Maltagliati
A NOVA 1
Stevia Midy
NOVA 4
Maltagliati Bavettine No. 15
Maltagliati
A
Pennette Rigate
Maltagliati
A
Maltagliati Alfabeto No. 198
Maltagliati
A NOVA 1
Tagliatelle Italienne -
Maltagliati
A NOVA 1
Fettuccini
Maltagliati
A