Barcode: 3608330078804
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, jus de fruits à base de concentrés 12% (orange 5,7%, pomme 5,5%, pamplemousse blanc 0.5%,fruits de la passion 0,3%), sucre, acidifiant : acide citrique, arôme naturel d'orange, arôme naturel, antioxydant : acide ascorbique, vitamines : B3, B6 et 88, colorant : bêta-carotène.
Additives
e160a
e160ai
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Wild mushroom, asiago pdo cheese & truffle filled pasta girasoli
E NOVA 4
Kroger, cherry preserves, cherry
Kroger
D NOVA 4
Preserves, Peach
Kroger
D NOVA 4
Kroger, jelly, strawberry
Kroger
D NOVA 4
Girasoli burrata cheese, roasted tomato & basil filled pasta, burrata cheese, roasted tomato & basil filled pasta
E NOVA 4
Paprika
Kroger
NOVA 3
Gelatin dessert
Kroger
E NOVA 4
100% cold pressed juice
C NOVA 1
Buffalo milk mozzarella filled pasta, buffalo milk mozzarella
E NOVA 4
Concord grape jelly
Kroger
D NOVA 4
Honey roasted peanuts
Kroger
C NOVA 4
Kroger, creamy peanut butter, peanut
Kroger
C NOVA 4