Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 515.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Pommes de terre 64 %, huile de tournesol, base aromatisante paprika (sucre, épices (contient du paprika 1 %), sel, dextrose, chlorure de potassium, lactosérum en poudre (lait), sirop de glucose séché, arôme (contient lait), tomate en poudre, plantes aromatiques, acidifiants (acide citrique, acide malique)), DE: Kartoffelchips mit Paprikageschmack Zutaten: Kartoffeln 64 %, Sonnenblumenöl, Paprikageschmack (Zucker, Gewürze (enthält Paprika 1 %), Salz, Dextrose, Kaliumchlorid, Molkenpulver (Milch), getrockneter Glukosesirup, Aroma (enthält Milch), Tomatenpulver, Kräuter, Sauerungsmittel (Citronensäure, Apfelsäure)),
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Whole Grain Multigrain Bread
Trader Joe's
Avacado
Marks & Spencer
Senf
delikates
Aldi Village Bakery 4 Oven Bottom Muffins
Aldi,Village Bakery
Quick Cook steel Cut Oats
Trader Joe's, Quick
100% Whole Grain Fiber Bread
Trader Joe's
Organic Low Sodium vegetable broth
Trader Joe's, Honeywell International Inc.
Whole grain crunch cereal
Trader Joe's
Vegetable Panang Curry
Marks & Spencer
Dry Roasted & Unsalted Pistachio Nutmeats Halves & Pieces
Trader Joe's
Dry Roasted & Salted Pistachio Nutmeats Halves & Pieces
Trader Joe's
dried cranberries
Aldi - the foodie market