Barcode: 8431876268706
Confitura light naranja
by Carrefour
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Naranja, agua, edulcorantes: jarabe de maltitol, sucralosa y glucósidos de esteviol, espesante: pectina de fruta, zumo concentrado de zanahoria y calabaza, acidulante: ácido cítrico y conservador: sorbato potásico.
Allergens
Ausencia
Additives
e202
e330
e440
e955
e960
e965
e965ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Artisan style bakery bread
C NOVA 4
White Hamburger Enriched Buns
Kroger
D NOVA 4
Tropical medley juice drink
E NOVA 4
Enriched white bread
D NOVA 4
Mixed berry juice drink
E NOVA 4
100% Whole Grain Quick Cook Instant Oats
simple truth
A
Citrus twist orange, tangerine, lime & lemon flavored juice drink
D NOVA 4
Crispy & Delicious Caramel Apples With Peanuts, Peanuts
Kroger
B NOVA 4
Wheat bread
The Kroger Co.
C NOVA 4
Enriched hamburger buns
The Kroger Co.
D NOVA 4
Sliced wide pan bread
The Kroger Co.
D NOVA 4
Enriched hot dog buns
D NOVA 4