Barcode: 3701090800408
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 192.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Ananas 58%, sucre, zestes et pulpe citron vert 4%, Coriandre 1 %, gélifiant: pectine de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pams Sliced Pineapple In Juice
Pams
C NOVA 1
UDON NOODLES
Pam's
A NOVA 4
Almond milk
Pams
C NOVA 4
Sweetened Dried Cranberries
Pams
NOVA 3
Exta light olive oil
Pams
B NOVA 2
BROWN RICE LONG GRAIN
value
B NOVA 1
Extra crunchy peanut butter
Pams
C NOVA 4
Smooth Peanut Butter
Pams
C NOVA 3
High Grade Flour
Pam’s
A NOVA 1
Toasted Muesli
pams
E NOVA 3
SUNDRIED TOMATO HUMMUS
pams
C NOVA 4
Pure Plain Flour
Pams
A NOVA 1