Barcode: 3338449001188
Confiture artisanale pastèque
by Miguelgorry
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 189.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 46.1 g |
| of which sugars | 45.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pastèque 45%, sucre, orange douce 15%, gélifiant: pectine de fruits, arôme naturel vanille, jus de citron concentré, antioxydant: acide ascorbique, colorant: caramel ordinaire.
Additives
e150a
e300
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Active Drink Laranja Cenoura
Santal
D NOVA 4
Concentré de tomate
Domtomate
A NOVA 1
Néctar Pêssego
Santal
E NOVA 3
Doce de Figo
Sabores do Campo
D NOVA 4
Chips batata frita
DALIMAR
D
Confiture potiron noix
Quinta da Pacheca
D NOVA 4
Pousio
B NOVA 2
Farinha de Trigo
Pérola
A NOVA 1
Plus maçã
Santal
E NOVA 4
Active drink Frutos vermelhos
Santal
D NOVA 4
100% pomme
Santal
C NOVA 1
Pão Rústico Farinha para Pão
Amparo
C NOVA 4