Barcode: 7025110095626
Confiture de multe
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 198.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 44.0 g |
| of which sugars | 44.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Multe, sukker, vann, surhetsreg.middel (E 330), fortykningsm. (E 440, E 410), kons.middel (E 202)
Additives
e202
e330
e410
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blue Dragon Whole Wheat Noodles
Blue dragon
A
Beetroot Noodles
Blue Dragon
D NOVA 3
Wide Noodles imp
Blue Dragon
A NOVA 4
Tahini
Alfez
D NOVA 1
Natural Tahini
Al’fez
D NOVA 1
Fine egg noodles
Blue Dragon
B NOVA 3
makaron pszenny jajeczny
AB foods, Blue Dragon
D NOVA 4
Sun-dried tomato paste
zest
E NOVA 3
Fine Egg Noodles
Blue Dragon
B NOVA 4
blue dragon wholewheat noodles
Blue Dragon
A NOVA 4
Tahini
Alfez
E NOVA 1
Pearl couscous
Al'fez
A NOVA 1