Barcode: 2051540000232
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 243.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.7 g |
| of which sugars | 58.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Abricots, Sucre de canne, jus concentré de citron, gélifiant: pectine de fruit
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Natural Nut Collection
Marks & Spencer
A NOVA 1
New York Style Plain Large Bagels, New York Style Plain
Lender's
C NOVA 4
Organic Silver Dollar pancakes
Trader Joe's
NOVA 4
Baby vegetable medley
A NOVA 1
Peas & pearl onions
A NOVA 1
Carrots baby cut, carrots
A NOVA 1
100% juice with calcium, orange
D NOVA 1
Peach Slices In Light Syrup
Green Acres
C NOVA 4
Soft Apricots
Marks & spencer
C NOVA 1
Mixed nuts & raisins
M&S food, Marks & Spencer, Marks And Spencer
D
Re-fried beans
Marks & Spencer
B
Banana & Berries
Marks & Spencer
A NOVA 1