Barcode: 3297772403239
Confiture extra Bio Myrtille
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 222.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 48.2 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Myrtille sauvage* 63,4%, sucre de canne 34,9%, citron* 1,8%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vollkornbrot feinkörnig
Goldkorn
NOVA 3
Orangenöl
Fläminger Genusswelt
B NOVA 4
Bio-Kokosspeisefett
Dr. Georg
E
Kokosmus
Dr Goerg
D NOVA 1
Bio-Kokosmus
Dr. Goerg
D
Vollkornbrot mit ganzen Nüssen
Goldkorn
C NOVA 3
Rapsöl geröstet
Fläminger Genussland
B NOVA 2
Noix De Coco Rapée Bio - 300G - Dr Goerg
Dr Goerg
D
4K Shape Protein Vanille Geschmack
I AM
NOVA 4
V.I.P. Curry Nussmischung
KERNenergie
D NOVA 4
Kokosöl Bio
Dr Goerg
E
Öl Kokos
Dr. Goerg
D