Barcode: 3355430006007
Confiture extra cassis épépiné
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 256.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 60.3 g |
| of which sugars | 59.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
z CONFITURE EXTRA DE CASSIS INGREDIENTS SUCRE, PUREE DE CASSIS ACIDIFIANT:ACIDF CITRIQUE.PECTINE. PREPAREE AVEC 53q DE FRUITS POUR 100g TENEUR TOTALE EN SUCRES 59.35g POUR 1009
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Psyllium Husk Fibre Capsules
Solgar
A NOVA 4
Wheat bread
C NOVA 4
Blood Oranges
M&S Collection
A NOVA 1
Pretzel hamburger buns
C NOVA 4
Milk chocolate peanut butter tree holiday candy
Reese's
E NOVA 4
Spreads, Peanut Butter Chocolate
Reese's
E NOVA 4
Spreads
Hershey's, Reese's - The Hershey Company
E NOVA 4
Peanut Butter Sauce
Reese's
NOVA 1
Nut Bar
Reese’s
E NOVA 4
Whole Grain Bagels, 100% Whole Wheat
Alpha Baking Co. Inc.
A NOVA 4
Spaghetti, Enriched Macaroni Product
Cervasi
A NOVA 1
Sjokolade Sirup 680g Hersheys
Oluf lorentzen as
D NOVA 4