Barcode: 0034000124138
Spreads
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
kosher
contains gmos
orthodox union kosher
Categories
Available in
france, germany, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 514.0 kcal |
| Fat | 32.4 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 56.8 g |
| of which sugars | 51.4 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 8.1 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Sugar; peanuts; vegetable oil [sunflower oil; palm oil]; dextrose; nonfat milk; contains 2% or less of: cocoa processed with alkali; cocoa; salt; hydrogenated vegetable oil [palm oil; canola oil]; lecithin (soy); tbhq and citric acid, to maintain freshness.
Allergens
milk
peanuts
soybeans
Additives
e319
e322
e322i
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Semillas sésamo tostado ecológico
Eco-Salim
A NOVA 1
Harina integral de espelta ecológica
Eco-Salim
A
Oliven
hutesa
D NOVA 3
Arandano Rojo Mitades 200G, Intsalim
INT Salim
D NOVA 3
Jengibre en Polvo
Eco-Salim
NOVA 1
Pèsols negres
Estany
A NOVA 3
Mongeta del ganxet
Estany
B NOVA 3
Gluten de trigo ecológico
Eco-Salim
A NOVA 4
Spanische Oliven
hutesa
D NOVA 3
Mermelada extra de melocotón
INT-SALIM
E NOVA 4
Balla stixx
Haribo
E NOVA 4
spanische Oliven in Scheiben
K Classic
E NOVA 3