Barcode: 3183811089659
Confiture extra de coing
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 236.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 57.4 g |
| of which sugars | 57.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Coings, sucre de canne, gélifiant : pectine de fruits.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
California apricot
D NOVA 4
Oregon red raspberry preserves
D NOVA 4
Peanut Oil
Giant eagle
C NOVA 2
Bittersweet orange marmalade
D NOVA 4
Broccoli spears
A NOVA 1
Sun Dried California Raisins
Giant Eagle
D NOVA 1
Oregon marion
D NOVA 4
California style blend broccoli
A NOVA 1
Cut broccoli
A NOVA 1
Florentine style blend broccoli, cauliflower, carrots, florentine style blend
A NOVA 1
Chopped broccoli
A NOVA 1
Petite broccoli florets
Giant Eagle
A NOVA 1