Barcode: 3183811089666
Confiture extra framboise épépinée
by Marius
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
cuit au chaudron
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 256.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 60.4 g |
| of which sugars | 59.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
framboises (62gr pour 100gr), sucre de canne, gélifiant : pectine de fruit.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chili Sin Carne
Billa
C NOVA 4
Bouchées marinées au soja
Tiba Tempeh
A NOVA 3
Roggen Sauerteig Extrakt
DmBio
B NOVA 1
Weizenmehl 550
DmBio
A NOVA 1
Arroz integral cocido con agua de mar
Natursoy, Nutrition & Santé Iberia S.L., Nutrition & Santé S.A.S., Otsuka Holdings Co. Ltd., Otsuka Pharmaceutical Co. Ltd.
C NOVA 3
Roggenmehl 1150
Edeka, Edeka Herzstücke
A NOVA 1
Tomatoes - Cherry Tomatoes Italian
Italiamo
A NOVA 1 Eco-Score A
Backmalz
Seitenbacher
A NOVA 1
Passata Di Pomodoro
Pomodoro,Garofalo
A NOVA 3
Iglo Brokkoli Buchweizen 4250241207768 Gemüsemischung mit schwarzen Bohnen, Buchweizen und schwarzem Reis
iglo
A NOVA 3
Lieken Urkorn Mehrkorn 4009249002338 Mehrkornbrot mit 38% Weizen, 13% Roggen- und 4,4% Haferanteil - Inhalt 500g
Lieken Urkorn
B
RingLings
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score A