Barcode: 3413880076213
Confiture extra pamplemousse
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
fair trade
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 220.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.3 g |
| of which sugars | 50.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pamplemousse*, sucre, gélifiant: pectine de fruit. * Issu du commerce équitable. Préparée avec 50g de fruits pour 100g.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Capres au vinaigre
Antico casale, Polli
E NOVA 3
Ketchup
Continente
D Eco-Score B
Azeite virgem
Continente
B Eco-Score E
Let‘s Do Avocado
Ostmann
NOVA 3
Azeite virgem extra
Amanhecer
B Eco-Score E
Raisin Bran
Kellogg
D NOVA 4 Eco-Score D
Piselli Lessati
Ape Gaia,Cereal Terra
A NOVA 3
5x Maaltijd Pita's
Jumbo
C NOVA 4 Eco-Score A
Ready to use espresso
Trader Joe’s
B NOVA 1
Cornichons mit Chili
Freshona
C NOVA 3
I ceci
Cereal Terra
B NOVA 3
Tofu Nature
Migros Bio
A NOVA 3