Barcode: 3361770220119
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 56.7 g |
| of which sugars | 55.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
préparer avec 62g de fruit/ tdale en sucres 57/100g ingredient , Figues violette (55%), sucre, gélifiant, pectine tenir au frais
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Weiße Bohnen
Aldi, Gutbio
B
Vegane Bio Pastete Naturell
Mein Veggie Tag
C NOVA 4
Vegane Biopaste Champion Shiitake
mein veggie Tag
C NOVA 4
Oliven Anchovy
King's Crown
E NOVA 4
ALDI GUT BIO Quinoa Pops 200g 2.59€ Packung 1kg 12.95€
Aldi, ALDI GUT BIO, Gut Bio
A NOVA 1
Mais Waffeln
Aldi, Choco Bistro
B NOVA 3
Zimtrollen
Aldi, Kuchenmeister, Meine Kuchenwelt
D NOVA 4
ALDI BIO Amaranth Pops 300g 2.59€ 1kg 8.36€
Aldi, Gut Bio, ALDI GUT BIO
B NOVA 1
Spaghetti mit Arrabiatasauce
Aldi, BLM, SpeiseZeit
D NOVA 4
Vegane Bio-Pastete - Bauernschmaus
Mein Veggie Tag
D NOVA 4
Vegane Bio Pastete Paprika-Zucchini-Tomate
Mein Veggie Tag, Vegetarisch Lecker
D NOVA 3
Natives Olivenöl
Cucina Nobile
B NOVA 2