Barcode: 4061458062510
Oliven Anchovy
by King's Crown
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
austria, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 149.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Wasser, 39 % Oliven, 4 % Sardellencreme (Sardellen, Wasser, Verdickungsmittel: Natriumalginat; natürliches Fischaroma), Speisesalz, Säuerungsmittel: Citronensäure, Milchsäure; Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure.
Additives
e270
e300
e330
e401
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Smart muesli chocolat
So Shape
A NOVA 4
Smart Muesli Fruits Rouges
So Shape
A NOVA 4
Huile d'olive, A.O.C., Aix en Provence, vierge extra
Château Virant
B NOVA 2
Huile d'olive vierge extra
Vallon des oliviers
B NOVA 2
Huile d'olive vierge extra
Vallon des Oliviers
B NOVA 2
Veloute de tomates
So Shap
C NOVA 4
Confiture oranges
Le Petit Duc
D NOVA 3
AOP Huile d'olive d'Aix En Provence
CHÂTEAU VIRANT
B NOVA 2
Huile d'olive vierge goût à l'ancienne
Chatau Virant
B
Noix de cajou à la truffe noire
Le Petit Duc
D NOVA 4
Pâtes de fruits des Hautes Alpes
Le Petit Duc
D NOVA 4
Noix de cajou au wasabi
Le Petit.Duc
D NOVA 4