Barcode: 3250393057458
Confiture fruit rouge
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 171.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 41.0 g |
| of which sugars | 37.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, fraises 22,1%, cerises 17%, framboise 14%, groseilles 5,1%, cassis 2%, gélifiant : pectine, jus de citron concentré.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crushed Pineapple
Liberty Gold
A NOVA 1
Raisins
Ligo
C NOVA 1
Unsweetened Grape Juice from concentrate
Cal - Maid
E NOVA 1
Enriched white extra long grain rice
NOVA 1
Diced beets
Ligo
B NOVA 3
grapefruit juice
Cal-Maid
D NOVA 1
orange juice
Cal-Maid
E NOVA 1
Ligo Barbecue Potato Chips
Ligo
NOVA 4
Diced carrots
Ligo
A NOVA 3
Tomato Juice
Cal-Maid
B NOVA 3
Enriched Parboiled Long Grain Rice
Par Excellence,Producers Rice Mill
B NOVA 1
Dill Pickle Sunflower Seeds
Spitz
E NOVA 4