Barcode: 0072806060021
Enriched white extra long grain rice
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.8 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Extra long grain rice enriched with iron (ferric phosphate), niacin, thiamine mononitrate and folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Classic Burger Flavour
Lay's
D NOVA 4
Sour Cream & Onion
Lay's
D NOVA 4
Lay's Bolognese Orginale
Lay's
E NOVA 4
Peanuts
Duyvis
C NOVA 3
Karvan Cévitam
Karvan Cévitam
E NOVA 4
Multivit bosvruchten
Roosvicee
D NOVA 4
Quaker Cruesli 4 Nuts
Quaker
B NOVA 4
Crac à nut
Duyvis
E NOVA 4
Pindas teriyaki flavour
Duyvis,Pepsico
C NOVA 4
Peanuts Gezouten-Salées
Duyvis
C NOVA 3
Crac-a-nut Barbecue
Duyvis
D NOVA 4
Cruesli
Quaker
C NOVA 4