Barcode: 3455149000331
Confiture groseille
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
incorrect data on label
incorrect nutrition facts on label
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 228.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Groseille, sucre, pectine
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sjokolade Sirup 680g Hersheys
Oluf lorentzen as
D NOVA 4
Wheat bread
C NOVA 4
Peanut Butter Sauce
Reese's
NOVA 1
Milk chocolate peanut butter tree holiday candy
Reese's
E NOVA 4
Pretzel hamburger buns
C NOVA 4
Spreads, Peanut Butter Chocolate
Reese's
E NOVA 4
Blood Oranges
M&S Collection
A NOVA 1
Nut Bar
Reese’s
E NOVA 4
Spreads
Hershey's, Reese's - The Hershey Company
E NOVA 4
Whole Grain Bagels, 100% Whole Wheat
Alpha Baking Co. Inc.
A NOVA 4
Spaghetti, Enriched Macaroni Product
Cervasi
A NOVA 1
Psyllium Husk Fibre Capsules
Solgar
A NOVA 4