Barcode: 26027913
Confiture mirabelle
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
cuite au chaudron
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 218.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Mirabelles de Lorraine 55%, sucre, gélifiant :pectines, jus de citron concentré.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cherry Chocolate Granola
Michele's Granola
D NOVA 4
Medium Green Ripe Pitted Olives
Trader Joe's
NOVA 3
White corn tortillas
Don Pancho
C NOVA 4
Krema, 100% natural peanut butter, crunchy
Krema
A NOVA 2
Pumpkin Spice Cold Brew Coffee Concentrate
Trader Joe’s
NOVA 4
Burrito Style Gorditas Flour Tortillas
Don Pancho
NOVA 4
Hummlinger, Whole Kernel Rye Bread
Schluender Export Brot
A NOVA 3
Farmers dark rye bread
A NOVA 3
Tortilla chips
Vons
B NOVA 4
Vegetarian vegetable
Inn Keeper
A NOVA 4
Golden blend tortillas
Don Pancho
D NOVA 4
Peanuts butter
Krema
A NOVA 2