Barcode: 3608580017196
Confiture moins sucrée
by Bonne Maman
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 163.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 39.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fruits (abricots 41%, mangues 21%), sucre, jus de citrons concentré, gélifiant : pectines de fruits
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mozzarella, Tomato & Basil Pesto Toastie
Made Without, Marks & Spencer
C NOVA 4
Banana Maple Peanut Butter
M&S Food
B NOVA 4
Extra Virgin Olive Ouk & Sea salt Lingue
M&S Food collection, Marks & Spencer
D NOVA 3
Italian extra virgin olive oil & sea salt stirati
M&S, Marks & Spencer
D NOVA 3
Balsamic Pickled Onions
M&S
C
Coconut Water
M&S
B NOVA 1
Seedless Oranges
M&S Eat Well
A NOVA 1
Brown sourdough boule
M&S Bakery,M&S Food,Marks & Spencer
C NOVA 3
refried beans
Marks & Spencer
A NOVA 3
Strawberry & Cucumber Daiquiri - Alcohol Free Mocktail
Marks & Spencer
D NOVA 4
Blackberry & apple preserve
loch ness
D NOVA 4
Tenderstem broccoli, petits pois & cavolo nero
M&S Food
B NOVA 3