Barcode: 3559509000488
Confiture papaye
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france, reunion, france la reunion
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 243.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Papaye, sucre de canne, géliant : pectine, colorant : caramel ordinaire, acidiant : acide citrique.
Additives
e150a
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Saveur Italienne
Borges
C NOVA 2
Temporada cerezas
Hero
D NOVA 4
Confitura de cereza
Hero
A NOVA 4
Virgen extra
Borges
B NOVA 2
Aceite de oliva con aceitunas negras
Borges
B NOVA 2
Mermelada de naranjas amargas de temporada de sevilla
Hero
D NOVA 3
Untable Higos Realfooding
Hero
A NOVA 4
Mermelada Frambuesa
Hero
D NOVA 4
Spécialité à l'huile d'olive et aux zestes de citron
Borges
C NOVA 2
Olivella
borges
B NOVA 2
Mermelada Extra de Frutas del Bosque de Temporada
Hero
C NOVA 4
Nuts&choc
Corny
D NOVA 4