Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 113.0 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
ingredients roasted diced potatoes (29%) (potato, rapeseed oil, black pepper), onion (22%), corned beef (21%) (beef, preservatives (potassium lactate, sodium acetate, sodium nitrite), spirit vinegar, salt), potato (20%), water, cornflour, worcester sauce (water, spirit vinegar, sugar, tamarind paste, onion, garlic, ginger, concentrated lemon juice, ground cloves, chilli), tomato ketchup (tomato, spirit vinegar, sugar, salt, pepper extract, celery extract, pepper), tomatoes, butter (milk), beef stock (water, beef extract, salt, yeast extract, sugar, beef fat, tomato paste, onion, carrots, onion juice concentrate), tomato purée, dijon mustard (water, mustard seeds, spirit vinegar, salt), rapeseed oil, black pepper. allergy advice for allergens, see ingredients in bold.
Allergens
Additives
Related Products
Cinnamon Bears
Smart Sweets
Bolachas água e sal
Vieira
Sweetchews
Smart Sweets
Sour Snowflakes
SmartSweets
SmartSweets Sour Blast Buddies Pink Lemonade
SmartSweets
Sour Blast Buddies
Smart Sweets
Harina para Champurrado de trigo
Molinos siglo XX
Sweet Fish
Smart Sweets
Smart Sweets peach rings
Smart Sweets
Smart Sweets
SmartSweets