Barcode: 7025110117779
Coop Dagens Risgrøt
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
green dot
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Melk, vann, grøtris 18 %, sukker, salt.
Allergens
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
frischback baguettes
prix garantie
C NOVA 4
Bio tomate
Coop, Betty Bossi
C NOVA 3
Choucroute crue
Prix garantie,Coop
B NOVA 3
Hafer avoine drink
Coop
C NOVA 4
Bio chick pea
Karma, Coop
B NOVA 3
Courge bio
Coop, Naturaplan, Betty Bossi, Hilcona AG
C NOVA 3
Pancroc
Coop Prix Garantie
B NOVA 3
Soja Drink
Coop Prix Garantie
B NOVA 4
Jamadu Fruite tea
Coop
C NOVA 4
Bio Pura
Coop
C NOVA 3
Pizza Toscana
Yolo
C NOVA 4
PIC Studentenfutter Berry
Qualité & Prix