Barcode: 7300156584816
Coop Köttbullar
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
meat from sweden
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 240.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Gris - och nötkött 73 %, lök, potatismjöl, potatis, potatisflingor, salt, potatisfiber, socker, druvsocker, köttbuljong, arom, ingefära, svartpepparextrakt.
Related Products in Meats And Their Products
Hähnchen Schnitzel
Ja!, Rewe
B NOVA 4
Mini-Salami
Rewe Regional
E NOVA 4
Bierwurst aus Bayern
Rewe Regional
D NOVA 4
Bacon-ei Sandwich
Ja!
C NOVA 4
Bayrischer Leberkäse
Wilhelm Brandenburg
E NOVA 4
Wiener Würstchen
Wilhelm Brandenburg
E NOVA 4
Rindswurst
Brandenburger
E NOVA 4
Mini Geflügel Würstchen
ja!
D NOVA 4
Rindfleisch Burger Patties
Butcher's Burger
C NOVA 3
Wiener Würstchen
Wilhelm Brandenburg
NOVA 4
Mini Wiener Würstchen
Rewe, Wilhelm Brandenburg
E NOVA 4
Metzgerbratwurst mittelgrob
Wilhelm Brandenburg
E NOVA 4