Barcode: 7340011445470
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 212.0 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 27.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Botten (_vetemjöl_, vatten, rapsolja, jäst, salt, dextros), tomatpuré 18 %, _mozzarellaost_ 17 %, körsbärstomat 8 %, lök 5 %, olivolja, vatten, kryddörter (basilika, oregano), spenat, rapsolja, _vetemjöl_, salt, potatisstärkelse, _vetestärkelse_, vitlök, socker, _veteprotein_, peppar.
Allergens
gluten
Mozzarella ost
Veteprotein
Related Products in Frozen Foods
Sirop Rose
MATHIEU TEISSEIRE
E NOVA 4
Coccole Spinaci Fagiolini Broccoli
Bonduelle
A NOVA 3
Sirop d'agave biologique
TERRE D’AGAVE
D NOVA 1
Basilic entier
Espig
A
Gratin de pommes de terre et épinards au mascarpone
Bonduelle
C NOVA 4
Piemontaise jambon 500g
Bonduelle
C NOVA 4
Croustis snacking Texas BBQ
Bonduelle
A NOVA 4
Gratin de pommes de terre et choux fleurs au Cheddar
Bonduelle
C NOVA 4
Lasagnes Epinards Petits pois 300g
Cassegrain
C NOVA 3
Ravioles Beaufort et Noix
Giraudet
D NOVA 3
Sirop d’erable
BIODELICES
D NOVA 2
Risotto d'orge aux courgettes et Brocolis
cassegrain
C NOVA 3