Barcode: 0789232000551
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 7.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Oats, Peanuts, Dates, Unsalted Almond Butter, Pea Protein, Flaxseed, Dehydrated Bananas, Sunflower Seeds, Pumpkin Seeds, Organic Cacao Powder, Maple Syrup, Pure Vanilla Extract
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Knusper Müsli • Schoko Ohne Zucker
KNUSPERLI
A NOVA 4 Eco-Score C
Tomate Hähnchen Wrap
PE.WE. GmbH
C NOVA 4 Eco-Score A
Jumbo Gezouten Macadamia Notenmix 130 g
JUMBO
C NOVA 3 Eco-Score D
Mickey Sensational 1
mymuesli
C NOVA 3 Eco-Score B
Basmati Rice
Lidl
B NOVA 1 Eco-Score D
Knusper Frühstück Zartbitter
Bauck Hof
D NOVA 4 Eco-Score B
Kikiriki maslac by Linolada crunchy
Podravka
B NOVA 4 Eco-Score E
Tabasco
Mc.Ilhenny
NOVA 3
Almond Milk Original
open nature
C NOVA 4 Eco-Score B
Guacamole
Kaufland
C NOVA 3 Eco-Score C
NUTRI GRAIN 25% LESS SUGAR
Kellogg's
C NOVA 4 Eco-Score C
Basmati Microwave Rice
Lidl
B NOVA 3 Eco-Score D