Barcode: 8431876276510
Copos avena integrales
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 15.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
100% Copos de avena integrales partidos.
Allergens
milk
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rote Jalapeños
Penny, Rewe
D NOVA 3
Duraznos en mitades
Coto
NOVA 3
Double V-Juice Rüebli Mango
Pure Fruits
C NOVA 1
Brotbackmischung
Penny, Puda
D NOVA 4
Gabrannte Mandeln
Douceur, Penny
E NOVA 3
Genuss Hirte
Food for Future, Penny
E NOVA 4
Gewürzmandel
Douceur, Penny
E NOVA 4
Avena arrollada tradicional
Coto
A NOVA 1
Lentejas
Coto
A NOVA 1
Bio Tofu geräuchert
Natur Gut, Naturgut, Penny
B NOVA 3
Jardinera
Ciudad del Lago
C NOVA 3
Dampfbeutel Gemüsemischung mit Reis
Greenland
C NOVA 3