Barcode: 8437013039796
Coppa chiffonade
by EL ANDALUZ
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
made in spain
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 226.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 33.9 g |
| Salt | 4.9 g |
Ingredients
Viande de porc (167g pour obtenir 100g de produit fini), sel, antioxydants (E326, E301), dextrose, conservateurs (E250, E252).
Additives
e250
e252
e301
e326
Related Products in Meats And Their Products
Pizza & salsa jamón y queso
Campofrío
D NOVA 4 Eco-Score D
Uncured Turkey Bacon
Godshall's
D NOVA 3
Jamón cocido extra 1954
elpozo
D NOVA 4
Pechuga de pavo
Argal
B NOVA 4 Eco-Score E
Fleisch Rindfleisch
Dreistern
D NOVA 3
Trutenbrust
Dulano,Lidl
A NOVA 4 Eco-Score E
Jamón de cebo ibérico
Elpozo,Legado Ibérico
E NOVA 3 Eco-Score E
SPEKESKINKE
First Price
E
2 Kabanos Paprika
Aldi, Houdek, Landbeck
E NOVA 4
Mortadela Ibérica
Legado Iberico
E NOVA 4
Pechuga De Pavo 1954
el Pozo
B NOVA 4 Eco-Score E
Hot and Spicy Fried Pork Rinds
Clancy’s
E NOVA 4