Barcode: 0856726007171
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 285.7 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 4.6 g |
Ingredients
PORK, SALT, DEXTROSE, SPICES,, SODIUM ASCORBATE, NATURAL, FLAVOR, SODIUM NITRITE, POTASSIUM, NITRATE.
Additives
e250
Related Products in Cured Meat
Rentier Snack
SPESIALGROSSISTEN AS
E
Old World Charcuterie Trio
Private Selection
E NOVA 4
Fruit Punch
Snapple
NOVA 4
Breakfast Bites Chicken Sausage, Maple & Cherry
Amylu
C NOVA 3
Monster Energy Ultra Strawberry Dreams
Monster
C NOVA 4
Grass Fed Beef Ancestral Blend
Force of Nature
Egg, Sausage & Cheese Burrito
El Monterey
C NOVA 4
Jalapeño Cheddar Rice Crisps
Quaker
D NOVA 4
Ding Dong Mixed Nuts
Rebisco
E NOVA 4 Eco-Score E
Ham
Costco
C NOVA 4