Barcode: 7090007553817
Rentier Snack
Labels
no gluten
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 403.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 4.3 g |
Ingredients
Reinkjøtt, spekk, konserverings middel (E-250), salt, glukosesirup, pepper, startkultur og hvitløk.
Additives
e250
Related Products in Cured Meat
Old World Charcuterie Trio
Private Selection
E NOVA 4
Coppa Italiana
Maestri
E NOVA 4
Fudge frozen dairy confection bars, fudge
Polar, Wells Enterprises Inc.
C NOVA 4
Ice Cream Bars
E NOVA 4
Treats, Rainbow Sherbet, Orange, Raspberry And Pineapple
Polar, Wells' Dairy Inc.
NOVA 4
Ice cream
D NOVA 4
Vanilla Ice Cream Sandwiches
Polar, Wells Enterprises Inc.
D NOVA 4
Ice Cream Cups
D NOVA 4
Ice cream, chocolate chip
D NOVA 4
Neapolitan ice cream sandwiches wafers, neapolitan
Polar, Wells Enterprises Inc.
D NOVA 4