Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 255.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 44.7 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Unbleached enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, high fructose corn syrup, yeast, contains 2% or less of each of the following: soybean oil, salt, soy flour, dough conditioners (contains one or more of the following: sodium stearoyl lactylate, calcium stearoyl lactylate, monoglycerides, mono - and diglycerides, distilled monoglycerides, calcium peroxide, calcium iodate, datem, ethoxylated mono - and diglycerides, enzymes, ascorbic acid), wheat gluten, monocalcium phosphate, soy lecithin, calcium sulfate, calcium carbonate, calcium propionate (to retard spoilage).
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fanta orange
Brasserie de tahiti,coca-cola compagny
Hi-C pomme fraise
BRASSERIE DE TAHITI, THE COCA COLA COMPANY
Hi-c pomme
Brasserie de Tahiti, The Coca-Cola Company
Pomme-pêche
Coca cola, HI-C, brasserie de tahiti
Hi-C Orange Mangue
HI-C,Brasserie de tahiti S.A,COCA COLA COMPAGNY
Rotui mangue
BRASSERIE DE TAHITI S.A., ROTUI
Top Kid mangue orange
BRASSERIE DE TAHITI
Ready salted crisps
marks and Spencer
Orangina original
Orangina
Fanta saveur orange
BRASSERIE DE TAHITI (sous license), COCA COLA INTERNATIONAL
Hi-c mangue orange
BRASSERIE DE TAHITI,THE COCA COLA COMPANY
Lemon
Schweppes