Barcode: 0071025000108
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 260.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour [flour, barley malt, niacin (vitamin b3), iron, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid (vitamin b9)], water, corn syrup, yeast, contains 2% or less of the following: soybean oil, salt, wheat gluten, dough conditioners (monoglycerides, sodium stearoyl lactylate, ethoxylated mono - and diglycerides, ascorbic acid), calcium propionate (to retain freshness), yeast nutrients (calcium sulfate, monocalcium phosphate, ammonium sulfate), wheat starch, soy lecithin.
Additives
e282
e300
e322
e322i
e341
e341i
e471
e481
e516
e517
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Confiture d'orange Bio
Green Weez, Greenweez
D NOVA 4
Penne maïs et riz bio
Greenweez
B NOVA 1
Confiture de fraises bio 65%
Greenweez
D NOVA 4
Torsades semi-complètes bio
Greenweez
A NOVA 1
Fusilli riz complet bio
Greenweez
B NOVA 1
Crème de marron Bio
Green Weez, Greenweez
D NOVA 3
Spaghettis semi-complets bio
Greenweez
A NOVA 1
Coquillettes semi-complètes bio
Greenweez
A NOVA 1
Tagliatelles complètes bio
Greenweez
A NOVA 1
Tagliatelles blanches bio
Greenweez
A NOVA 1
Confiture d'abricot bio
Greenweez
D NOVA 4
PENNE BIO SEMI-COMPLETE 500 GR GREENWEEZ
Greenweez
A NOVA 1