Barcode: 0026825009745
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 382.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 70.9 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Durum flour (wheat), egg yolks or eggs, niacin, ferrous sulfate (iron), thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), and folic acid.
Allergens
gluten
Recipes with Similar Ingredients
Ham And Pasta Salad
5 ingredients
Confetti Salad
12 ingredients
Tuna Fish And Egg Bows Salad(Italian)
11 ingredients
Lazy Pierogi(Microwave)
6 ingredients
Mediterranean Vegetable Casserole
13 ingredients
Burger And Bow Casserole
10 ingredients
Beef Barbecue Bake
6 ingredients
Halunski
4 ingredients
Hamburg And Pot Pie Bows
9 ingredients
Four Cheese Pasta
7 ingredients
Pasta Vegetable Medley
5 ingredients
Perfect Spicy Sausage Pasta Salad
4 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Familia, Swiss Balance, Swiss Muesli Cereal, Blueberries & Quinoa
Bio-Familia Ag
C NOVA 4
Swiss Müesli No Added Sugar
Familia, Bio-Familia Ag
A NOVA 1
White'N Wild Rice
Canoe
B NOVA 1
Premium Cracked Wheat Bread
Rocky Mountain Bread Company
C NOVA 4
Swiss Müesli Original Recipe
Familia
B NOVA 3
Mayocoba beans
A
Low Fat Granola
Bio-Familia Ag, Familia
C NOVA 4
Low Fat Müesli
Bio-Familia Ag, Familia
C NOVA 4
Familia, Swiss Crunch Muesli
Bio-Familia Ag
C NOVA 4
Swiss Müesli Premium Recipe
Bio-Familia Ag, Familia
A NOVA 4
Familia, Swiss Crunch Muesli
Bio-Familia Ag
C NOVA 4
Swiss crunch + muesli roasted cereal clusters with strawberries and raspberries
Bio-Familia Ag
D NOVA 4