Barcode: 0011110084156
Enriched Rustic White
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 289.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 48.9 g |
| of which sugars | 8.9 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
enriched flour (wheat flour, malted barley, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, soybean oil. contains 2% or ess of: salt, yeast, wheat gluten, monocalcium phosphate, sodium stearoyl lactylate, rye sour (rye flour, water), enzymes, ascorbic acid, ammonium sulfate, calcium sulfate, calcium propionate (preservative). contains: wheat.
Additives
e282
e341
e341i
e481
e517
Recipes with Similar Ingredients
Panzanella
9 ingredients
Roasted Vegetable Panini Bites
8 ingredients
Blotche Aka Widow Maker
9 ingredients
Honey Apple Grilled Cheese Sandwich
6 ingredients
Farmer'S Sandwich
7 ingredients
Rustic Herb Stuffing
21 ingredients
Prosciutto & Sage Crostini
6 ingredients
Roast Beef Panini With Horseradish Mayo
10 ingredients
Baked Honey Dijon Mustard Chicken
7 ingredients
Cucumber-Buttermilk Gazpacho
14 ingredients
Buttery Croutons
3 ingredients
Buddy'S Breadcrumbs
6 ingredients
Related Products
Huile pour friture
Coppelia
C NOVA 2
Huile De Colza Et Olive Rissoline
Rissoline
B NOVA 2
Huile De Friture Elite
RISSO
C NOVA 4
Huile de tournesol
Huile De Tournesol
C NOVA 2
Huile de colza
Coppelia
B NOVA 2
Huile de colza
Coppelia
B NOVA 2
Huile de tournesol
Coppelia
C
Huile de tournesol
Jyco
C NOVA 2
Risso chef +
Risso
C NOVA 4
Huile de tournesol
Coppelia
C NOVA 2