Barcode: 0004149815319
Enriched spaghetti product
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Semolina (wheat), durum flour (wheat), niacin, ferrous sulfate (iron), thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pão de Mistura Trigo e Centeio 500 g
B NOVA 4
Noix de cajou grillées sans sel
B NOVA 1
Confiture
Effe, Favorit, Migros, Tamara
B NOVA 4
Jus De Pomme
Juicy
E
Jus d'orange
Goldhorn, Juicy
D NOVA 1
6 tomates farcies
clermont
C NOVA 4
Goldhorn
Juicy
E NOVA 1
Sinaasappelsap
Goldhorn
C NOVA 1
Boisson au jus pomme cerise
Refresco
E NOVA 4
Orange
River
E NOVA 4
Mandulabél
Kifli
Amandes grillées sans sel
B