Barcode: 0078742051536
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 267.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 51.1 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Flour, water, yeast, sugar, soybean oil, salt, cultured wheat flour, wheat gluten, corn meal, vinegar, citric acid, calcium sulfate, malted barley flour, wheat starch, enrichment [ferrous sulfate (iron), thiamine mononitrate, riboflavin, niacin, folic acid], ascorbic acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Trigo espelta hinchado de cultivo ecológico
El Granero Integral
A
Avena integral el Granero
el Granero Integral
A
Bio tostadas con quinoa
El Granero Integral
C NOVA 3
Arroz integral hinchado de cultivo ecológico
El Granero Integral
A NOVA 1
Teff
El Granero Integral
NOVA 1
Avena hinchada
El Granero Integral
A NOVA 1
Biotostadas con castañas
El granero integral
C NOVA 3
Harina de algarroba
El Granero Integral
C NOVA 1
Trigo Sarraceno el Granero
el Granero integral
A NOVA 1
Picos de Trigo Espelta
El Granero Integral
D NOVA 3
Tostadas Trigo Sarraceno
El Granero Integral
C NOVA 3
Alga Espagueti de Mar
El Granero Integral
D NOVA 1