Barcode: 8414807545657
Ensalada china
by Consum
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
recicla amarillo
recicla verde
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.7 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Vegetales (brotes de judía mungo, zanahoria, pimiento, setas, repollo, mazorquitas de maíz), vinagre, azúcar, sal, corrector de acidez (ácido cítrico), antioxidantes (ácido ascórbico, metabisulfito potásico (_sulfitos_)).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e224
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cornflakes
DE-VAU-GE,Granola,Penny
A NOVA 3 Eco-Score D
Boisson d'amandes
Kirkland Signature
NOVA 4 Eco-Score B
Coffee Creamer
International Delight
D NOVA 4
Strawberry Jam (reduced sugar)
Marks & Spencer
D NOVA 4 Eco-Score C
Pâtes italienne, Tagliatelle
Combino, Lidl Stiftung & Co. KG
NOVA 1
Huile d'olive vierge extra
Carrefour
B NOVA 2 Eco-Score D
Cherry tomaten
AH
A NOVA 1
100% pumpkin
Food club
A NOVA 1
Toast Brötchen Mehrkorn
Goldähren
B NOVA 4 Eco-Score B
Nudeln Spaghetti Quattro Formaggi
Combino
C NOVA 4
Citron vert à diluer
Paquito
NOVA 4 Eco-Score C
Vollkorntoast
Harry
B NOVA 4 Eco-Score A