Barcode: 3292090135442
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
EAU GAZEIFIEE; SUCRE; JUS DE FRUITS A BASE DE CONCENTRÉ 3% (CITRON 2.8%, POMME 0,1%, CERISE 0.1%); ACIDIFIANTS: ACIDE CITRIQUE, ACIDE MALIQUE; CONCENTRÉ DE FRUITS ET LÉGUMES (ARONIA, CAROTTE, SUREAU, CARTHAME, CITRON, CASSIS); CORRECTEUR D'ACIDITÉ: GLUCONATE DE SODIUM; CONSERVATEUR: SORBATE DE POTASSIUM; ÉDULCORANT: GLYCOSIDES DE STÉVIOL; ANTIOXYDANT: ACIDE ASCORBIQUE; AROMES NATURELS,
Additives
e202
e296
e300
e330
e576
e960
Related Products in Beverages
Vanilla pear protein shake
Fast
C NOVA 4
Glögi
Tuike
NOVA 4
Inkivääri-sitruuna jäätee
Prykmestar
D NOVA 4
Sokeriton Kola
Xtra
C NOVA 4
Freak Kriek Zero Point Three Feel Free Merry Cherry Beer Non-Alcoholic Beer
Nomad Brewing Company
NOVA 1
Birch sap drink
LIF
B
Water drink
B NOVA 4
Milk choco protein shake
Fast
D NOVA 4
Fristi Yogurt
Fristi
D NOVA 4
Lasso Zero alkoholiton olut
Lasso
B NOVA 1
Caramel protein shake
Fast
C NOVA 4
Pepsi Max Lime
Pepsi
C NOVA 4