Barcode: 5449000119056
Fanta Shokata
by Fanta
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
czech republic, france, hungary, slovakia, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.5 g |
| of which sugars | 10.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Voda, fruktózo-gluktzový sirup, citronová štáva z koncentrátu (3%), oxíd uhličitý, kyseliny yelina citronová a kyselina jablečná, regulátor kyselosti: glukonan sodný, aromata včetně aromatu bezoveho květu, stabilizátory: arabská guma a glycerolestery dřevných pryskyříc, konzervant: sartn draselný, sladidla: acesulfam K a sukralosa, antioxidant: kyselina askorbová.
Additives
e300
e576
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
North carolina blueberries
B
Oregon strawberries
Seal The Seasons
B
New jersey blueberries
B
Il Clasico Extra virgen olive oil
B
Oregon Washington Cherry Berry Blend
Seal The Seasons
B
North carolina berry blend blueberries, strawberries, blackberries, berry blend
B
North carolina strawberries
B
South Carolina Sliced Peaches
A NOVA 1
Oregon Berry Blend
Seal The Seasons
B
Carolina fruit blend sliced peaches, whole strawberries, fruit blend
A NOVA 1
North carolina blueberries
B
North carolina strawberries
B