Barcode: 9310155010504
fantastic rice squares
by Fantastic
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 404.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 86.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 6.8 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
rice (82%), flavour (maltodextrin, hydrolysed vegetable protein, sugar, salt, soy bean oil), modified tapioca starch (1442), vegetable oil (antioxidant 307b), sugar, salt, ation serving size: 25g average quantity per 100g produce 1690kj fantasti 4 boden 6,6g 3,0g 1,4g 86,4g 3,4g 0,4g not detected 756mg contains soy, south au may contain traces of milk, egg and sesame, suitable for vegetarians and vegans, www,fantas fantastic 9 southpa no added msg, auckland no artificial colours or flavours,
Additives
e621
Related Products
Едросмляна лютеница класик
Траки
C NOVA 3
Айвар
Траки
B NOVA 3
Кисели краставички
Фамилия Комерс
B NOVA 3
White Raw Cacao Nibbs
Benjamissimo
E NOVA 3
Čokoláda s příchutí kávy a skořice
Benjamissimo
E
Сушени чушки
Struma fruit
D
Vegan chocolat matcha citron
Benjamissimo
E NOVA 4
Екстра Лютеница едросмляна
TRAKI
C NOVA 3
Бисквити Linzi
Lab Nutrition
D NOVA 4
Dark 75% Raw Cacao Nibs
E NOVA 4