Barcode: 3516890002132
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 178.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 29.0 g |
| of which sugars | 17.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
_Lait_ frais entier, farine de _froment_ (_blé_), sucre, pommes 8 %, _beurre_ (_lait_), _œufs_ frais, _crème_ fraîche (_lait_), sirop de glucose, sel.
Allergens
milk
Related Products in Snacks
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4