Barcode: 8904004402247
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 587.0 kcal |
| Fat | 42.0 g |
| of which saturated | 8.6 g |
| Carbohydrates | 37.8 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 4.5 g |
| Proteins | 14.1 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Potato, Refined Palmolein Oil, Refined Sugar, Rock Salt, Red Chilli, Black Pepper, Poppy Seed, Dried Ginger Powder, Clove Powder, Cumin, Nutmeg, Cardamom & Cinnamon. Allergen: Contains Peanuts Almond, Cashew, Milk & Sesame Seed
Allergens
peanuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
4 graines grillees
Daco Bello
C NOVA 1
St Hubert 41 léger & tendre 38% MG
St Hubert, St Hubert 41
E NOVA 4
St Hubert 41 (Doux, Léger & tendre), (38 % MG)
St Hubert, St Hubert 41
D NOVA 4
Margarine - Doux
Le Fleurier
D NOVA 4
Crunchy Granola & Morango Fraise
Lindahls
A NOVA 4
granola con frutta secca
Verso Natura, conad
C NOVA 3
Cappuccino triple 0
Nescafé
C NOVA 4
SKYR noix de coco
Siggi's
B NOVA 4
Le fleurier 250g doux
Le fleurier
D NOVA 4
500G BQ Pate a Tartiner St Hubert 41 Doux
Saint hubert
D NOVA 4
La végétale
BORDEAU CHESNEL
D NOVA 4
Olives vertes entieres
La Colombe
D NOVA 3